Lammenes 68, 1680 Skjærhalden
Gjennomgående selveierleilighet, lys og delikat nær sjøen med gode solforhold - Skjærhalden
2 990 000,-
Rekkehus
95 m2
4
Detaljer
Pris
Prisantydning
Totalpris
kr 2 990 000,-
kr 3 076 120,-
Matrikkelinfo
Kommunenr
Gårdsnr
Bruksnr
SNR
3011
23
53
2
Fakta
Eiendomstype
Eierform
Byggeår
Bruksareal
Bruttoareal
Primærrom
Antall soverom
Tomt, Eierform
Tomteareal
Energimerking
Rekkehus
Eierseksjon
2008
95 m2
106 m2
95 m2
4
Eiet tomt
9 392 m2
D
Beliggenhet
Beliggenhet
Leiligheten ligger flott til på idylliske Hvaler. Her vil du få nærhet til et flott naturområde som byr på turmuligheter både ved vannet og i skog og kratt. Ørekroken er en fin strand som ligger omtrent 300 meter ned fra leiligheten. Hvaler har en idyllisk skjærgård som kan oppleves både fra vanns og til lands. Det er en liten spasertur ned til Skjærhalden, hvor du finner flere restauranter og diverse butikker og kiosker. Det er også et fergetilbud på Skjærhalden som tar deg ut til flere av Hvalers øyer, samt gode bussforbindelser til Skjærhalden og Oslo via times ekspressen, du finner busstoppet rett over veien for leiligheten. Det er også et spa-anlegg i sameiet som det er mulig å benytte mot betaling. Her finner du blant annet et 10 meter langt oppvarmet basseng som holder 32 grader, boblebad, badstue med infrarød behandling og et steamrom.
Adkomst
Etter Hvalertunnelen kommer leiligheten på høyere side, den er merket med en "til salgs" plakat fra Foss&Co
Eiendomsopplysninger
Adresse
Lammenes 68,
1680 Skjærhalden
BRA
95 m2
P-rom
95 m2
BTA
106 m2
Innhold
Leiligheten inneholder; Gang, 2 bad, 4 soverom og åpent kjøkken mot stue, samt en hyggelig uteplass. Loft med gulv for lagring, loftet er isolert.
Standard
Leiligheten er fra nyere tid og innehar en god standard. I leiligheten er det brukt lyse farger som gir en god romfølelse. Fra oppholdsrommet er det store vindusflater som gir godt med naturlig lys rett inn. Kjøkken er i åpen løsning sammen med stue. Innredningen med laminat benkeplate og slette skapfronter. Kjøkkenet har også integrerte hvitevarer som komfyr, plate-topp, oppvaskmaskin, ventilator med kullfilter, kjøle- og fryseskap. Komfyr og oppvaskmaskin er ny i 2020. Badet i 1.etg er flislagt med dusjhjørne, servant og opplegg for vaskemaskin. Adskilt toalettrom med liten servant, adgang fra både bad og gang. Opp til 2.etg er det en hvitmalt trapp. I 2.etg er det 4 soverom med utgang til egen balkong. Badet i 2.etg er et komplett flislagt bad med dusjhjørne av glassdører og en servant. Det er montert Riks-Tv, fiber internett og alarm + overvåkning i leiligheten. Gulv: Flis og parkett. Vegger: Malt panel og flis. Himling: Malte gipsplater
Oppvarming
Oppvarmet med elektrisitet. Det er varmekabler i stue/kjøkken og på begge bad.
Parkering
På gårdsplass.

Økonomi
Overtagelse
Avklares i forbindelse med budgivning.
Forretningsfører
Johan E. Svendsen
Takst / tilstandsrapport
Utført av : Jonny Eliassen Takstdato : 10.12.2020 Markedsverdi : 3 000 000,-
Prisantydning
2 990 000,- / Fellesutgifter: 1 100,-
Kr 1 100,- Vann, Varm vann inkl strøm, internett (fiber), Riks-tv, IF forsikring og felles vedlikehold.
Totale kostnader
3 076 120,- (Inkl.omkostninger)
Omkostninger
2 990 000,- (Prisantydning) Omkostninger 7 400,- (Boligkjøperforsikring HELP (valgfritt)) 2 800,- (Boligkjøperforsikring Pluss (valgfritt tillegg)) 585,- (Tingl.gebyr pantedokument) 585,- (Tingl.gebyr skjøte) 74 750,- (Dokumentavgift (forutsatt salgssum: 2 990 000,-)) -------------------------------------------------------- 86 120,- (Omkostninger totalt) -------------------------------------------------------- 3 076 120,- (Totalpris inkl. omkostninger) NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses ett pantedokument og at eiendommen selges til prisantydning.
Prisantydning
kr 2 990 000,-

Generell informasjon
Bebyggelse
Bygget består av 4 leiligheter i rekke, med tilknytning til eget spa-anlegg.
Arealer
Primærrom: 95 kvm, Bruksareal: 95 kvm, Bruttoareal: 106 kvm P-rom kommentar: 1.Etasje: Gang, bad, kjøkken og stue. 2.Etasje: Gang, 4 soverom og bad. Arealet er kun oppmålt av takstmann og ikke kontrollert av megler. Arealene er beregnet og rom er definert etter dagens faktiske bruk, uavhengig av hva som er godkjent av bygningsmyndighetene.
Areal og eierform (opplysninger om evt. feste)
Areal: 9 392 kvm, Eierform: Eiet tomt
Tomt
Tomten er på hele 9 392 m2 eiet tomt. Den er pent opparbeidet med busker og trær tomten grenser til en nasjonalpark hvor du finner fine turmuligheter samt en fin badestrand.
